Квитки онлайн
державний ІСТОРИКО-архітектурний заповідник

В 2015 році Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» завершив виконання Грантового контракту «Зовнішня діяльність Європейського співтовариства» 1/191 MIS ETC: код 1098 33289 та Угоду про партнерство відповідно до якої, працював над реалізацією проекту «Середньовічні перлини: Хотин, Сороки, Сучава».


В рамках реалізації проекту виконано ремонтно-реставраційні роботи на об’єктах комплексу споруд Хотинської фортеці XIII-XVІІІ ст. - пам’ятки архітектури національного значення, охоронний № 803, а саме: роботи з реконструкції зовнішніх мереж електропостачання Комплексу споруд Хотинської фортеці ХІІІ-ХVІІІ ст.; влаштовано внутрішньо майданчикові мережі електропостачання та зовнішню підсвітку об’єктів Замку (цитаделі) ХІІІ-ХVІІІ ст.; виконано благоустрій території Замку (цитаделі) ХІІІ-ХVІІІ ст..

Завершення реконструкції зовнішніх мереж електропостачання Комплексу споруд Хотинської фортеці ХІІІ-ХVІІІ ст.

Завершення робіт з реконструкції зовнішніх мереж електропостачання дало можливість значно покращити стан збереження та використання Комплексу споруд Хотинської фортеці, було демонтовано електроопори повітряної тимчасової електролінії, що покращило візуальне сприйняття, як самого Замку, так і навколишньої панорами, що в свою чергу покращило зображення фото, відео та кіно зображень.


Виконання даних робіт дало можливість опалювати приміщення відповідно до проектів пристосування, зберігати експонати, що потребують особливих умов (відповідна температура, мікроклімат, відповідне освітлення), продовжувати проведення робіт на об’єктах, які ще потребують реставрації та пристосування. Це дало можливість створити нові площі для музейних експозицій та розширити сферу послуг, покращити умови обслуговування, що надаються відвідувачам фортеці.


Після закінчення реконструкції мереж зовнішнього електропостачання стало можливим освітлювати територію заповідника в нічний час сучасними прихованими освітлювальними приладами, це дало можливість надати ряд додаткових послуг відвідувачам фортеці (проведення екскурсій, фестивалів, концертів, рицарських турнірів та інших заходів у вечірній та нічні часи).

Влаштування внутрішньомайданчикових мереж електропостачання та зовнішньої підсвітки об’єктів Замку (цитаделі) ХІІІ-ХVІІІ ст.

Виконання цих робіт дало змогу забезпечити освітлення та опалення вже відреставрованих та пристосованих об’єктів Замку (цитаделі) ХІІІ-ХVІІІ ст.


Завдяки виконанню цих робіт стало можливим виконання наступних робіт з благоустрою та озеленення території Замку, що в свою чергу дало можливість покращити візуальне та естетичне сприйняття об’єктів, підвищено рівень безпеки враження електричним струмом, як відвідувачів так і працівників Заповідника.


Виконання робіт дало можливість виконати влаштування зовнішньої підсвітки, як об’єктів Замку (цитаделі), так і самого Замку.


Це також розширило та підвищило рівень надання послуг відвідувачам Заповідника.

Благоустрій території Замку (цитаделі) ХІІІ-ХVІІІ ст.

В ході робіт з благоустрою влаштовано зони відпочинку екскурсантів та відвідувачів з лавами та урнами для сміття, що покращило естетичний та санітарний стан території.


На території Замку (цитаделі) влаштовано кам’яне мощення в зонах з більш інтенсивним рухом людей та влаштовано газони з незначними зеленими насадженнями де рух менш інтенсивний. Окантовка газонів не має чіткого контуру.


Висаджено також дерева (софора японська, дуб чересчатий форма пірамідальна, груша звичайна та інш.) та кущів (ялівець козацький).


В ході робіт з благоустрою Замку використано старовині лотки, автентичні відмостки та водомет для відведення дощових опадів з території Замку.


Також в ході робіт з благоустрою Замку виконано першочергові роботи з консервації залишків кам’яних споруд виявлених в ході виконання земляних робіт.