Квитки онлайн
державний ІСТОРИКО-архітектурний заповідник

Правила відвідування Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця»

 

1. Загальні положення

1.1.Ці Правила відвідування (далі – Правила) Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» (далі – Заповідник) визначають порядок, обов’язки та правила поведінки відвідувачів на його території та об’єктах.

1.2.Правила розроблені на підставі Законів України “Про музеї та музейну справу”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про культуру”, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» та  Положення про Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».

1.3.Дія Правил поширюються на всіх, без винятку, відвідувачів Заповідника, незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Заповідника.

2. Вимоги щодо відвідування Заповідника

2.1.Відвідування Заповідника здійснюється у період його роботи, відповідно до затвердженого режиму та за вхідними квитками.

2.2.Вартість вхідних квитків та послуг з екскурсійного обслуговування визначається і змінюється за рішенням адміністрації Заповідника.

2.3.Відвідувачі повинні зберігати придбані вхідні квитки до кінця відвідування території та об’єктів Заповідника і пред’являти їх на вимогу працівників Заповідника.

2.4.Діти віком до 16 років можуть перебувати у Заповіднику лише у супроводі батьків чи інших законних представників дитини. Батьки або особи, які супроводжують неповнолітню дитину, несуть персональну відповідальність за її безпеку та виконання цих Правил.

2.5.Дитячі або шкільні організовані групи (віком до 16 років) допускаються на територію та об’єкти Заповідника лише у супроводі дорослих. Супроводжуючі особи несуть персональну відповідальність за безпеку та виконання цих Правил дитячою або шкільною організованою групою.

2.6.Заповідник не несе відповідальності за залишені або загублені на території: документи, мобільні телефони, коштовності та інші особисті речі.

3. Права та обов’язки відвідувачів

3.1.Самостійно оглянути територію, об’єкти та діючі виставки Заповідника.

3.2.Отримати інформацію про вартість, маршрут та тривалість екскурсії.

3.3.Отримати екскурсійне обслуговування, з урахуванням зайнятості наукових співробітників Заповідника.

3.4.Здійснювати аматорську фото-, відеозйомку власними технічними засобами на території Заповідника за наявності вхідного квитка (кіно-, фото- і відеозйомка професійними засобами на території Заповідника проводяться виключно з дозволу адміністрації Заповідника).

3.5.Залишити в книзі відгуків свої побажання або зауваження про відвідання Заповідника та якість отриманого екскурсійного обслуговування.

3.6.Дотримуватись правил громадського порядку.

3.7.Бережливо ставитися до виставкових об’єктів та обладнання Заповідника, дотримуватися тиші та виконувати ці Правила.

4. На території Заповідника заборонено

4.1.Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказувати зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.

4.2.Порушувати громадський порядок, проявляти агресію до відвідувачів та працівників Заповідника, провокувати конфлікти і вступати в бійки.

4.3.Заходити в приміщення, відмічені спеціальними табличками «Стороннім вхід заборонено» або «Службове приміщення» та ін.

4.4.Залишати неповнолітніх дітей без нагляду.

4.5.Перелазити через огорожі, паркани, бар’єри безпеки, стіни, ставити дітей на огороджувальні бар’єри.

4.6.Перебувати на території Заповідника у стані алкогольного, наркотичного чи іншого токсичного сп’яніння.

4.7.Приносити з собою та вживати алкогольні напої, наркотичні, токсичні, психотропні або хімічні речовини.

4.8.Палити на території Заповідника, крім спеціально відведених для цього місць.

4.9.Забруднювати територію Заповідника.

4.10.Розкладати багаття, запалювати будь-які предмети.

4.11.Руйнувати, псувати, наносити малюнки та написи на споруди, урни, лави тощо.

4.12.Розклеювати об’яви, плакати та іншу продукцію інформаційного та рекламного змісту.

4.13.Заходити у виставкові зали з тваринами всіх видів.

4.14.Займатись жебракуванням та ворожбою.

4.15.Проводити політичну агітацію.

4.16.Самовільно займатися торгівлею.

4.17.Заносити (завозити) на територію Заповідника вибухові, горючі та легкозаймисті речовини, піротехніку, зброю (газову, травматичну, холодну, вогнепальну).

5. На території Заповідника, без дозволу адміністрації, заборонено

5.1.Заїжджати на територію Заповідника на будь-якому транспортному засобі.

5.2.Споруджувати намети, шатра та ін.

5.3.Здійснювати будь-яку господарську діяльність.

5.4.Використовувати аудіотехніку із засобами звукопідсилювання.

5.5.Організовувати розважальні заходи.

 

 

 

Порушення цих Правил може бути підставою для вимоги негайного залишення території та (або) здійснення примусового виведення відвідувача з території Заповідника, без повернення плати за вхідний квиток та послуг з екскурсійного обслуговування.